Ваш кошик порожній.
У Вас немає товарів для порівняння.
Найбільша кількість інформації після органів зору людина сприймає органами слуху. У повсякденному житті ми постійно оточені звуковим полем: розмова перехожих, що працює телевізор, улюблена музика або звук кавоварки при приготуванні кави.
Звук передається за допомогою звукових хвиль, які можуть поширюватися тільки у відповідному середовищі, наприклад в повітрі. У вакуумі або в космосі звук не поширюється. Саме ця обставина стала предметом численних глузувань над голлівудськими блокбастерами, які приголомшують глядача потужним звуком від вибуху космічного корабля в космосі. Так, це суперечить законам фізики, однак наскільки ефектно виглядає на екрані!
Ще одна чудова властивість звукових хвиль - відбиватися від будь-яких поверхонь. Завдяки цьому в опері посилювався і поширювався на весь зал голос співака який знаходиться в одному місці або, наприклад, сказане в одній кімнаті, через відкриті двері можна почути в іншій кімнаті. Найбільш наочно відображення звукових хвиль демонструє ефект відлуння, який виникає якщо ви стоїте перед великою скелею або багатоповерховим будинком.
Відображення звукових хвиль застосовується на багатьох підприємствах в системах аварійної або пожежної сигналізації. Відповідно до прийнятих стандартів при виникненні аварійної ситуації спрацьовує не тільки оптична, а й акустична сигналізація. Дана вимога пояснюється дуже просто - не у всіх приміщеннях співробітники зможуть побачити світло від аварійних маячків системи сигналізації, але звук від потужної сирени почують всі.
Навколишній звукове поле може не тільки доставляти людині необхідну інформацію, але завдавати шкоди. Максимальний допустимий рівень звукового тиску на людину визначається санітарно-епідеміологічними нормами і законами. При цьому, максимальний рівень шуму для житлових приміщень встановлено на рівні 40 дБ, а для виробничих 80 дБ.
Вухо людини сприймає звуки від 0 до 140 дБ: шум лісу становить 15 дБ, шум у бібліотеці 35 дБ, шум у офісному приміщенні 45 дБ, шум від дзвінка телефону 65 дБ, шум від роботи відбійного молотка 105 дБ, больовий поріг для людини 140 дБ .
Вимірювання шуму поряд з температурою, вологістю, швидкістю повітря і концентраціями СО / СО2 є одним з критеріїв комфорту в приміщеннях.
Для вимірювання звукового тиску компанія Testo пропонує шумоміри другого класу точності testo 815 і testo 816-1.
testo 815 - це недорогий базовий прилад, який здійснює вимірювання рівня шуму в діапазоні від 32 до 130 дБ. Прилад має класичну конструкцію з вбудованим виносним мікрофоном. Мікрофон захищений від вітру за допомогою м'якого пористого ковпачка. Вимірювач рівня шуму використовує криві кривим дБ (А) і дБ (С), відповідні режиму вимірювань для людського вуха і низькочастотних шумів. Вимірювання шуму здійснюється в трьох діапазонах, які перемикаються автоматично: до 80, до 100 і до 130 дБ.
Можна купити шумомір testo 815 в комплекті з калібратором звуку. Калібратор забезпечує перевірку точності показань приладу при 94 і 104 дБ, і, при необхідності, їх коригування.
Ще один прилад testo для вимірювання шуму - це testo 816-1. Прилад має вбудовану пам'ять на 31 000 значень. Також він може передавати данні дані для обробки даних на ПК. Testo 816-1 відображає мінімальне і максимальне значення за весь час вимірювань з моменту включення приладу.