Масова термомодернізація дошкільних і шкільних установ, інститутів та університетів в Європі була здійснена на початку 2000-х років. Для виконання вимог по енергоефективності будівельні конструкції і вікна спеціально робилися герметичними.

Це призвело до різкого зменшення циркуляції свіжого повітря і, як наслідок, до зростання концентрації СО2 всередині приміщень. Підвищені концентрації СО2 призводять до погіршення самопочуття та зниження ефективності роботи.

Концентрація СО2 в чистому свіжому повітрі становить 400 ппм. У приміщенні при перевищенні тисячі ппм людина починає відчувати дискомфорт. При концентраціях понад 2000 ппм падає концентрація і працездатність, виникають головні болі.

В європейських країнах граничне значення СО2 в закритих приміщеннях становить 1500 ппм. В ході недавніх досліджень було встановлено, що в закритому класі вже через 45 хвилин виникає концентрація в 1500 ппм СО2, а через 90 хвилин - 2700 ппм.

Ще одне дослідження встановило зв'язок між концентрацією СО2 в класі і ризиком інфікування грипом. Якщо в клас з 30 чоловік прийде одна хвора дитина, то при концентрації 1000 ппм СО2 будуть заражені 5 осіб, при концентрації 2000 ппм СО2 -12 людина, а при концентрації 3000 ппм СО2 будуть заражені 15 осіб або кожен другий.

Таким чином, висока концентрація СО2 призводить до швидкого поширення вірусних захворювань, збільшуючи в 3 рази кількість інфікованих в приміщенні.

Прилад testo 160 IAQ спеціально призначений для безперервного моніторингу якості повітря всередині приміщень. Вимірювати дані по WiFi передаються на хмару testo Cloud. У разі перевищення встановлених значень відправляються повідомлення по електронній пошті або SMS відповідальним особам. Прилад оснащений 3-ма світлодіодами, які за принципом світлофора сигналізують про якість повітря, що дозволяє легко контролювати ситуацію в приміщенні.

 

Більш докладно про вимірювання концентрації СО2 >>>

Більш докладно про реєстратор testo 160 IAQ >>>

Проспект з описом реєстраторів серії testo 160 >>>