У сучасних виробничих, жилих та офісних приміщеннях будівельні конструкції та вікна спеціально робляться герметичними для досягнення максимальної енергоефективності та шумоізоляції. Це призводить до різкого зменшення циркуляції свіжого повітря і, як наслідок, до зростання концентрації СО2 всередині приміщень. Підвищення концентрації СО2 призводять до погіршення самопочуття і зниження працездатності.

Концентрація СО2 в чистому свіжому повітрі становить 400 ппм. У приміщенні, при перевищенні 1000 ппм, людина починає відчувати дискомфорт. При концентраціях понад 2000 ппм падає концентрація і працездатність, виникають головні болі. Оптимальне граничне значення СО2 в закритих приміщеннях становить 1500 ппм. В ході європейських досліджень було встановлено, що в закритому приміщенні через 45 хвилин виникає концентрація 1500 ппм СО2, а через 90 хвилин - 2700 ппм. Також при зменшенні концентрації СО2 в приміщенні, знижується ризик зараження на коронавірус COVID-19.

CO2 видихається спільно з аерозолями, що містять SARS-CoV-2, людьми, інфікованими COVID-19, і може використовуватися в якості показника концентрації SARS-CoV-2 в приміщенні. Вимірювання CO2 всередині приміщень за допомогою логерів забезпечують масовий моніторинг ризику передачі аерозолів всередині приміщень для COVID-19 та інших респіраторних захворювань. Відносний ризик зараження в приміщенні збільшується з підвищенням рівня CO2, і, таким чином, підтримка мінімального рівня CO2 в приміщенні дозволяє оптимізувати захист, який забезпечується вентиляцією.

Наступне дослідження встановило зв'язок між концентрацією СО2 в закритому приміщенні і ризиком інфікування вірусними захворюваннями. Якщо в клас з 30 чоловік прийде одна хвора дитина, то при концентрації 1000 ппм СО2 будуть заражені 5 осіб, при концентрації 2000 ппм СО2 -12 осіб, а при концентрації 3000 ппм СО2 будуть заражені 15 осіб або кожен другий.

Таким чином, висока концентрація СО2 призводить до швидкого поширення вірусних захворювань, зокрема коронавірусу COVID-19, значно збільшуючи кількість інфікованих в приміщенні.

Наразі переважна більшість медичних масок, рекомендованих для носіння, захищають від крапель ззовні, але не від високої концентрації вірусів у повітрі. Крім того, при тривалому перебуванні в приміщенні більшість людей відмовляються від носіння медичних масок через незначний дискомфорт. Контролюючи концентрацію СО2, регулярно провітрюючи приміщення, ми значно зменшуємо ризик зараження.

Комплект testo 440 для вимірювання СО2 є газоаналізатором СО2 з функцією вимірювання абсолютного тиску, відносної вологості і температури повітря. Зонд СO2 з бездротовою рукояткою передає виміряні дані по Bluetooth на прилад. Перевагою приладу є його висока точність, завдяки використанню інфрачервоного сенсора для вимірювання концентрації СО2. На такий сенсор, на відміну від стандартних електрохімічних, не впливає концентрація вимірюваних газів і тривалість вимірювань. В процесі вимірювань автоматично розраховується середнє і відображається максимальне і мінімальне значення. Газоаналізатор testo 440 може виконувати безперервні вимірювання в режимі реєстратора, тривалістю до 8-ми годин.

Прилад testo 160 IAQ спеціально призначений для безперервного моніторингу якості повітря всередині приміщень. Виміряні дані по WiFi передаються на хмару testo Cloud. У разі перевищення встановлених значень відправляються повідомлення по електронній пошті або SMS відповідальним особам, які негайно повинні прийняти коригуючі дії, зокрема провітрити приміщення або ввімкнути устаткування для стерилізації приміщення. Прилад оснащений 3-ма світлодіодами, які за принципом світлофора візуально сигналізують про якість повітря, що дозволяє легко контролювати ситуацію в приміщенні.