Анемометри з крильчатками великого розміру призначені для вимірювання швидкості на вентиляційних решітках.
Анемометр testo 417 з крильчаткою діаметром 100 мм дозволяє виміряти інтегральну швидкість на вентиляційних решітках діаметром до 100 мм.

Для точних вимірювань об'ємної витрати на решітках більшого розміру необхідно додатково використовувати воронки. Для оптимального вирішення цих завдань Testo рекомендує комплект testo 417-1, в який входить анемометр testo 417 і комплект воронок, що складається з круглої воронки діаметром 200 мм і квадратної розміром 330 х 330 мм. 

Доброю новиною є те, що вартість комплекту на 25% нижче сумарної вартості його складових.

Сучасні енергоефективні системи вентиляції та кондиціонування широко використовують вихрові дифузори, які забезпечують кращий комфорт в приміщеннях за рахунок більш інтенсивного перемішування вхідного повітря з повітрям в приміщенні.

Однак, при вимірах на вихрових дифузорах, навіть за допомогою воронок, можлива поява додаткової похибки, яка може істотно спотворити результати вимірювань. Це пов'язано з впливом вихрового потоку на обертання крильчатки анемометра: при збігу напрямку обертання крильчатки з напрямком потоку показання приладу вище реальних; в іншому випадку - нижче реальних.

Складність проблеми полягає в тому, що величина додаткової похибки може доходити до 50%.

 

Testo вдалося успішно вирішити це завдання за допомогою використання випрямляча потоку, який «розкручує» потік повітря, що виходить з вихрового дифузора. Після чого анемометр вже точно вимірює швидкість і об'ємну витрата повітря.

Новий комплект testo 417-2 крім анемометра testo 417 і комплекту воронок містить випрямляч потоку повітря для проведення точних вимірювань на вихрових дифузорах.

Більш докладно випрямляч потоку описаний в окремому проспекті.